کسب مقام سومی استارتاپ ملی IT در صنعت توسط دانشجویان علمی کاربردی مهاباد ۳

در تاریخ ۲۳ الی ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۷ دانشگاه علمی کاربردی مهاباد ۳ اقدام به شرکت در استارتاپ ملی صنعتی در قبال ۲۵ نفر و ۳ تیم نمود.
در این دوره استارتاپ ۳۰ ایده اولیه شرکت نموده و ۹ ایده به عنوان ایده برگزیده در روز اول انتخاب شدند. هر سه ایده دانشگاه در روز جزو ایده های برگزیده انتخاب شده ند و تیم ها ۳ روز بر روی ایده های خود کار نمودند. در انتها تیم دانشگاه توانست مابین ۳۰ ایده مقام سوم کل ایده ها را کسب نماید.

در انتها از تیم های برگزیده توسط افراد بالا رتبه دولتی و صنعتی همچون رییس شهرک های صنعتی تبریز، معاونت پژوهشی دانشگاه صنعتی سهند تبریز و … با جوایز نقدی نفیس تجلیل به عمل آمد.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی سهند در این مراسم ، رویداد استارتاپی آی تی را یک رویداد کارآفرینی در صنعت عنوان کرد که با محوریت چالش های موجود در صنعت برای اولین بار در استان برگزار می شود .

فرهنگ عباسی گفت: این رویداد علمی به مدت ۳ روز با حضور ۸۰ شرکت کننده از استان های مختلف کشور در دانشگاه صنعتی سهند برگزار می شود که در این سه روز ابتداچالش ها و مشکلات صنایع طرح شده و در مرحله بعد با تشکیل تیم دانشجویی و اجرای ایده ها، طرح ها به عمل تبدیل خواهد شد .

وی گفت : در نهایت برنامه داوری طرح ها و ایده ها توسط داوران خبره در حوزه IT برگزار می شود .

عباسی گفت : این رویداد با مشارکت شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی و معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی سهند برای نخستین بار در این استان برگزار شده و در نهایت ایده های صاحبان صنایع برای سرمایه گذاری مورد حمایت شرکت شهرک های صنعتی قرار خواهد گرفت.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی سهند گفت : این رویداد حول دو محور اصلی یعنی کاربرد IT در بازاریابی و فروش و همچنین کاربرد IT در اتوماسیون و هوشمند
سازی صنایع برگزار می شود.

بازدید: 19